Domowe sposoby na przeziębienie

Artykuł powstał przy współpracy z mgr Moniką Grzegorzewicz Domowe sposoby na przeziębienie

Chociaż z infekcjami najczęściej musimy borykać się jesienią bądź wczesną wiosną, choroba może dopaść nas w każdym momencie, niespodziewanie. Dlatego warto mieć pod ręką domowe sposoby na przeziębienie. Jakie są najlepsze sposoby na przeziębienie? O to warto spytać naszych mam i babć. Domowe sposoby na grypę i przeziębienie to przecież metody, którymi kiedyś leczono cały czas. Zamiast od razu prosić lekarza o antybiotyk, lepiej dowiedzieć się, jak wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami.

Naturalne sposoby na przeziębienie? Odpoczynek

Nie wszystkie domowe sposoby na przeziębienie muszą bazować na ziołolecznictwie czy ważeniu syropów z czosnku i cebuli. Niezawodną metodą na przepędzenie infekcji jest właśnie odpoczynek. O tym mówią także lekarze, którzy wiedzą, iż antybiotyk nie zawsze jest metodą. Jeśli Twój organizm walczy z infekcją wirusową, antybiotyk nie będzie dobrym sposobem na pozbycie się nieproszonych gości. To, czego w tej chwili potrzebujesz, to ciepłe łóżko i spokój – z daleka od pracy, zgiełku i stresu. Pamiętaj, że infekcja spowodowana osłabieniem organizmu mogła wziąć się właśnie z prowadzenia zbyt stresującego trybu życia. Dlaczego jeszcze odpoczynek jest ważny? Ponieważ nieleczona infekcja może powrócić do Ciebie ze zdwojoną siłą, a nawet spowodować powikłania, których wolisz uniknąć.

Domowe sposoby na przeziębienie? Imbir sprawdzi się idealnie

Chociaż imbir nie był raczej używany przez nasze mamy i babcie, dzisiaj ten składnik jest dostępny właściwie w większości sklepów. Z łatwością możesz więc przyrządzić z jego dodatkiem herbatę z miodem i cytryną bądź też zagryzać go samego. Imbir, przede wszystkim dzięki zawartości olejków eterycznych i żywicy, stosowany jest jako jeden z najlepszych domowych leków na przeziębienie. Działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie. Wspiera w chorobach układu oddechowego, gdyż szybko rozrzedza śluz i ułatwia jego wykrztuszenie. Poza tym stanowi świetny dodatek do napojów, który naprawdę dobrze smakuje. Naturalne sposoby na przeziębienie nie muszą być niesmaczne. Imbir doskonale to udowadnia.

Jak wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami? Chwyć po czarny bez

Jakie są najlepsze sposoby na przeziębienie według naszych przodków? Prawdopodobnie herbata i sok z czarnego bzu znalazłyby się wysoko na liście. Zawiera flawonoidy i kwasy fenolowe, jest bogaty w witaminę C i witaminę A, a także garbniki, pektyny i glikozydy antocyjanowe. To przyczynia się do prozdrowotnych właściwości czarnego bzu. Herbaty czy sok z tego składnika będą działać napotnie i wykrztuśnie, a także przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Należy jednak pamiętać o tym, iż czarny bez charakteryzuje się też właściwościami moczopędnymi. To ważna informacja dla osób, które cierpią na przykład na nietrzymanie moczu z parciem naglącym. Osobom z NTM zaleca się zrezygnowanie z moczopędnych leków. Wyjątkiem są infekcje układu moczowego. Te osoby powinny również korzystać z wkładek na nietrzymanie moczu, aby jak najbardziej poprawić swój komfort życia nie tylko w czasie przeziębienia.

Domowe sposoby na grypę i przeziębienie to także czosnek

Niezastąpiony czosnek! Co nasze mamy i babcie by bez niego zrobiły? To nie tylko pyszna przyprawa, ale przede wszystkim naturalny antybiotyk, który podnosi odporność i pomaga organizmowi walczyć z infekcją. Chociaż używany jest od wieków, dopiero stosunkowo niedawno możliwe było zbadanie jego właściwości. Badania wykazały, iż zawarta w czosnku allina – pod wpływem siekania czy rozgniatania – przekształca się w allicynę. Odpowiada ona za zapach i smak czosnku. Po zjedzeniu czosnku zwiększa ona produkcję niektórych białych krwinek, które mogą skutecznie walczyć z wirusami i bakteriami – także tymi wywołującymi grypę. Jednak czosnek działa najlepiej jako środek profilaktyczny. Zmniejsza ryzyko zachorowania i skraca czas przechodzenia choroby.

Na te domowe sposoby na przeziębienie musisz uważać

Niestety niektóre domowe sposoby na przeziębienie mogą okazać się szkodliwe. Wszystko spowodowane jest mitami, które narosły wokół infekcji wirusowych, a także wieloma informacjami – nie zawsze prawdziwymi – które dostępne są w Internecie. Jakie naturalne sposoby na przeziębienie lepiej odłożyć do lamusa? Na przykład leczenie się za pomocą wódki z pieprzem czy grzanego wina. Prawdą jest, że alkohol może na chwilę rozgrzać organizm i wywołać miłą błogość. Jednak to tylko wrażenie. Tak naprawdę alkohol rozszerza naczynia krwionośne, a to powoduje wychłodzenie ciała. Dodatkowo nie można spożywać go razem z lekami. Takie połączenie bardzo szkodzi zdrowiu wątroby. Jakie jeszcze domowe sposoby na przeziębienie się nie sprawdzą? Z całą pewnością należy unikać mitu dotyczącego wygrzewania się pod kocem i ubierania na cebulkę podczas gorączki. Wygrzewanie organizmu może jedynie wzmóc gorączkę, a nawet doprowadzić do odwodnienia. Podczas gorączki warto ubrać się w przewiewną piżamę i dobrze wywietrzyć pomieszczenie, w którym leżysz.

Domowe sposoby na przeziębienie mogą okazać się tym, czego potrzebujesz podczas infekcji. Pamiętaj, aby wszystkie niepokojące objawy skonsultować z lekarzem. Domowe sposoby zawsze mogą stanowić wsparcie leczenia farmakologicznego. Sprawdź również nasz artykuł https://www.poznajelly.pl/artykuly/40/przeziebienie-przy-inkontynencji-jak-sobie-radzic, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z przeziębieniem przy nietrzymaniu moczu.

Artykuł nie posiada jeszcze ocen i komentarzy

Artykuły blogowe

Cystynuria – jak powstają kamienie cystynowe i jak się ich pozbyć?

Cystynuria to choroba genetyczna, która prowadzi do powstawania kamieni cystynowych. U podstaw ich formowania leży nadmierne wydalanie cystyny z moczem. W momencie, gdy jej stężenie w moczu przekracza poziom jej rozpuszczalności, zaczyna się ona krystalizować, tworząc kamienie cystynowe. W jaki sposób dochodzi do formowania się nierozpuszczalnych złogów i jak można się ich pozbyć? W jaki sposób zapobiegać ich powstawaniu?

Cystynuria – jak powstają kamienie cystynowe
Zapalenie cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej – porady dla kobiet i mężczyzn

Zapalenie cewki moczowej to dolegliwość ze strony układu moczowego, do rozwoju której dochodzi najczęściej podczas kontaktów seksualnych. Prowadzi do pieczenia i świądu cewki moczowej podczas mikcji, może objawiać się charakterystyczną wydzieliną lub przebiegać całkowicie bezobjawowo. W trosce o własne zdrowie, bardzo ważne jest więc regularne poddawanie się badaniom. A jak radzić sobie w przypadku zapalenia cewki moczowej? Jak walczyć z infekcją?

Męskie klimakterium, czyli andropauza – w jakim wieku się jej spodziewać?

Andropauza określana mianem męskiego klimakterium, to naturalny etap w życiu mężczyzny, który charakteryzuje się burzliwymi zmianami hormonalnymi. Jej objawy mogą być odczuwalne zarówno na poziomie fizycznym, psychicznym, jak i seksualnym. Powoduje spadek jakości życia intymnego, objawia się większą drażliwością i obniżonym poczuciem pewności siebie. W jakim wieku pojawia się męskie przekwitanie i jak długo trwa andropauza?

Męskie klimakterium, czyli andropauza