Artykuły higieniczne dla seniorów

Artykuły higieniczne

Artykuły higieniczne dla seniorów to doskonała pomoc w sytuacji, w której opiekujesz się osobą starszą i starasz się zapewnić jej jak największy komfort życia. Kosmetyki dla seniorów umożliwią Ci dbanie o wrażliwą skórę, natomiast produkty urologiczne sprawią, że problem nietrzymania moczu nie będzie tak uciążliwy. Po jakie produkty sięgnąć? Czy pieluchomajtki dla dorosłych to jedyne wyjście przy nietrzymaniu moczu? A może są inne rozwiązania?

Kosmetyki dla seniorów – na co zwrócić uwagę?

Kosmetyki dla starszych osób znacznie różnią się od innych produktów kosmetycznych. I jest to spowodowane konkretnymi zmianami w organizmie seniora. Przede wszystkim skóra osób starszych jest mniej jędrna, zaczyna wiotczeć, ale także nierzadko boryka się ze znaczną suchością. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wiek i zmiany hormonalne, które postępują wraz ze starzeniem się organizmu. Pielęgnacja dojrzałej skóry powinna zatem skupić się na odżywieniu i nawilżeniu naskórka, który może być szorstki, suchy i łuszczący się. Dlaczego jest to takie ważne? Kosmetyki dla seniorów nie tylko zwiększają poczucie komfortu i łagodzą swędzenie. Skóra stanowi ważny organ naszego ciała, który jest ochroną dla naczyń krwionośnych czy mięśni. Im słabsza, cieńsza i mniej odżywiona skóra, tym większe ryzyko przerwania jej ciągłości. To z kolei będzie wiązało się z bólem i trudniejszym gojeniem się ran. Osłabiona skóra jest niebezpieczna zwłaszcza dla osób leżących, obłożnie chorych, które narażone są chociażby na odleżyny. Jeśli zadbasz o odpowiednie oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie skóry seniora, możesz mieć pewność, że osoba starsza szybko odczuje różnicę. Zwłaszcza jeśli jest unieruchomiona.

Jakie kosmetyki dla seniorów warto mieć w domu?

Kiedy zaopatrujesz się w kosmetyki dla seniorów, pamiętaj, że powinny one być hipoalergiczne, by zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii skórnej. Miej w domu zawsze płyn do mycia ciała, najlepiej nawilżający, z emolientami, które wspierają naturalną barierę ochronną skóry. Jeśli opiekujesz się osobą leżącą, dobrym pomysłem będzie także zakup produktów, które możesz używać bez wody. Nie należy jednak myć nimi seniora codziennie. Oprócz płynu myjącego zadbaj o higienę intymną osoby starszej, a także o nawilżenie i odżywienie naskórka. Wybierz balsam z alantoiną, aloesem, pantenolem czy innymi składnikami łagodzącymi podrażnienia.

kosmetyki dla seniorów

Artykuły higieniczne dla seniorów, które warto mieć

Jeśli opiekujesz się seniorem, musisz mieć przy sobie artykuły higieniczne, które ułatwią Ci przejście przez codzienne mycie czy też radzenie sobie ze schorzeniami takimi jak nietrzymanie moczu. Które artykuły higieniczne dla seniorów warto mieć pod ręką?

● Podkłady higieniczne – jeśli osoba starsza, którą się opiekujesz, cierpi na nietrzymanie moczu, warto zaopatrzyć się w podkłady higieniczne, które chronią materac przed wilgocią. U osób nietrzymających mocz, wycieki mogą zdarzyć się o każdej porze dnia i nocy. Podkład włożony pod prześcieradło chroni materac i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo podkłady przydadzą się podczas mycia chorego w łóżku.
● Chusteczki do mycia ciała – chusteczki dla seniorów są większe od tych dla dzieci. Zawierają również inne substancje, takie jak alantoina czy pantenol, które chronią skórę przed podrażnieniami. Chusteczki mogą pomóc w szybkim umyciu najważniejszych partii ciała, takich jak pachy czy miejsca pod biustem, które szybko się pocą. Będą przydatne także po posiłku.
● Myjki – to produkty, które ułatwiają mycie seniora. Zapewniają mu poczucie komfortu i chronią przed nieprzyjemnym chłodem. Pamiętaj, że skóra seniora jest cienka, a co za tym idzie – bardzo wrażliwa na bodźce. Mycie miękką myjką jest dla niej przyjemniejsze, niż mycie ręką czy szorstką gąbką.
● Produkty chłonne – jeśli senior cierpi na nietrzymanie moczu, konieczne jest zakupienie produktów chłonnych, które będą chronić go przed wilgocią, a co za tym idzie także przed infekcjami.

Artykuły higieniczne dla seniorów z nietrzymaniem moczu

Jeśli opiekujesz się seniorem, który ma problem z nietrzymaniem moczu, prawdopodobnie do głowy od razu przyszły Ci tak zwane pieluchomajtki dla dorosłych. To produkty chłonne, które wyglądają jak pieluchy. Są jednak dostosowane do potrzeb osób dorosłych. Pieluchomajtki stanowią bardzo chłonne wyroby, które poleca się osobom z silnym nietrzymaniem moczu, a także tym, które są całkowicie unieruchomione. Jest to zatem ostateczność. Jeśli osoba starsza, którą się opiekujesz, nadal jest świadoma, sama wstaje i ubiera się, a także w miarę swobodnie się porusza, możesz skorzystać z innych produktów chłonnych. Idealnym przykładem są majtki chłonne damskie, które wyglądają jak zwykła bielizna, jednak skutecznie chronią przed wilgocią związaną z nietrzymaniem moczu. Senior może założyć je samodzielnie. Jest to produkt, który poleca się nawet osobom z demencją. Jeśli senior cierpi na lekkie nietrzymanie moczu, możliwe jest nawet poradzenie sobie z tym problemem za pomocą wkładek urologicznych. Wystarczy wkleić je w bieliznę osoby starszej. Przy niewielkim nietrzymaniu moczu jest to bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście nietrzymanie moczu stanowi objaw większych problemów, które prawdopodobnie można leczyć. Warto zatem skonsultować je z lekarzem.

Artykuły higieniczne dla seniorów to niezbędna pomoc podczas opieki nad osobą starszą. Warto wiedzieć, że istnieją produkty, które ułatwiają tę ciężką pracę.

Artykuły blogowe

5 zalet ćwiczenia Pilatesa, które doceni każda aktywna osoba

Czy wiesz, czym jest pilates? Ćwiczenia wymyślone na początku XX wieku przez niemieckiego sportowca stały się popularne na całym świecie – w tym także w Polsce. Kobiety i mężczyźni coraz chętniej korzystają z tego, co zaproponował Joseph Pilates. Ćwiczenia na kręgosłup, mięśnie brzucha czy nóg doskonale wzmacniają całe ciało i wspierają utrzymanie prawidłowej sylwetki. To idealny trening dla osób w każdym wieku. Dlaczego powinnaś lepiej poznać trening pilates? Oto 5 zalet korzystania z ćwiczeń opracowanych przez Pilatesa.

Ćwiczenie Pilatesa
Jak poprawić samopoczucie seniora

5 zasad zdrowia i dobrego samopoczucia seniora

W pewnym momencie dbanie o zdrowie seniorów spada na najbliższą rodzinę – dzieci i wnuki – ale także na wynajętą do tego celu pomoc. Jak poprawić samopoczucie seniora? To temat bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Zdrowie osób starszych jest bowiem narażone nie tylko na uszczerbek ze strony ciała, ale i psychiki. Dbanie o bliską osobę starszą musi być zatem kompleksowe.

Artykuły higieniczne dla seniorów

Artykuły higieniczne dla seniorów to doskonała pomoc w sytuacji, w której opiekujesz się osobą starszą i starasz się zapewnić jej jak największy komfort życia. Kosmetyki dla seniorów umożliwią Ci dbanie o wrażliwą skórę, natomiast produkty urologiczne sprawią, że problem nietrzymania moczu nie będzie tak uciążliwy. Po jakie produkty sięgnąć? Czy pieluchomajtki dla dorosłych to jedyne wyjście przy nietrzymaniu moczu? A może są inne rozwiązania?

Artykuły higieniczne