Artykuły higieniczne dla seniorów

Artykuły higieniczne

Artykuły higieniczne dla seniorów to doskonała pomoc w sytuacji, w której opiekujesz się osobą starszą i starasz się zapewnić jej jak największy komfort życia. Kosmetyki dla seniorów umożliwią Ci dbanie o wrażliwą skórę, natomiast produkty urologiczne sprawią, że problem nietrzymania moczu nie będzie tak uciążliwy. Po jakie produkty sięgnąć? Czy pieluchomajtki dla dorosłych to jedyne wyjście przy nietrzymaniu moczu? A może są inne rozwiązania?

Kosmetyki dla seniorów – na co zwrócić uwagę?

Kosmetyki dla starszych osób znacznie różnią się od innych produktów kosmetycznych. I jest to spowodowane konkretnymi zmianami w organizmie seniora. Przede wszystkim skóra osób starszych jest mniej jędrna, zaczyna wiotczeć, ale także nierzadko boryka się ze znaczną suchością. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wiek i zmiany hormonalne, które postępują wraz ze starzeniem się organizmu. Pielęgnacja osoby starszej, a zwłaszcza dojrzałej skóry powinna zatem skupić się na odżywieniu i nawilżeniu naskórka, który może być szorstki, suchy i łuszczący się. Dlaczego jest to takie ważne? Kosmetyki dla seniorów nie tylko zwiększają poczucie komfortu, ale i łagodzą swędzenie. Skóra stanowi ważny organ naszego ciała, który jest ochroną dla naczyń krwionośnych czy mięśni. Im słabsza, cieńsza i mniej odżywiona skóra, tym większe ryzyko przerwania jej ciągłości. To z kolei będzie wiązało się z bólem i trudniejszym gojeniem się ran. Osłabiona skóra jest niebezpieczna zwłaszcza dla osób leżących, obłożnie chorych, które narażone są chociażby na odleżyny. Jeśli zadbasz o odpowiednie oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie skóry seniora, możesz mieć pewność, że osoba starsza szybko odczuje różnicę. Zwłaszcza jeśli jest unieruchomiona.

Jakie kosmetyki dla seniorów warto mieć w domu?

Kiedy zaopatrujesz się w kosmetyki dla seniorów, pamiętaj, że powinny one być hipoalergiczne, by zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii skórnej. Miej w domu zawsze płyn do mycia ciała, najlepiej nawilżający, z emolientami, które wspierają naturalną barierę ochronną skóry. Jeśli opiekujesz się osobą leżącą, dobrym pomysłem będzie także zakup produktów, które możesz używać bez wody. Nie należy jednak myć nimi seniora codziennie. Oprócz płynu myjącego zadbaj o higienę intymną osoby starszej, a także o nawilżenie i odżywienie naskórka. Wybierz balsam z alantoiną, aloesem, pantenolem czy innymi składnikami łagodzącymi podrażnienia.

kosmetyki dla seniorów

Artykuły higieniczne dla seniorów, które warto mieć

Jeśli opiekujesz się seniorem, musisz mieć przy sobie artykuły higieniczne, które ułatwią Ci przejście przez codzienne mycie czy też radzenie sobie ze schorzeniami takimi jak nietrzymanie moczu. Które artykuły higieniczne dla seniorów warto mieć pod ręką?

Podkłady higieniczne – jeśli osoba starsza, którą się opiekujesz, cierpi na nietrzymanie moczu, warto zaopatrzyć się w podkłady higieniczne, które chronią materac przed wilgocią. U osób nietrzymających mocz, wycieki mogą zdarzyć się o każdej porze dnia i nocy. Podkład włożony pod prześcieradło chroni materac i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo podkłady przydadzą się podczas mycia chorego w łóżku.
Chusteczki do mycia ciała – chusteczki dla seniorów są większe od tych dla dzieci. Zawierają również inne substancje, takie jak alantoina czy pantenol, które chronią skórę przed podrażnieniami. Chusteczki mogą pomóc w szybkim umyciu najważniejszych partii ciała, takich jak pachy czy miejsca pod biustem, które szybko się pocą. Będą przydatne także po posiłku.
Myjki – to produkty, które ułatwiają mycie seniora. Zapewniają mu poczucie komfortu i chronią przed nieprzyjemnym chłodem. Pamiętaj, że skóra seniora jest cienka, a co za tym idzie – bardzo wrażliwa na bodźce. Mycie miękką myjką jest dla niej przyjemniejsze, niż mycie ręką czy szorstką gąbką.
Produkty chłonne – przy problemie nietrzymania moczu u osób starszych, konieczne jest zakupienie produktów chłonnych, które będą chronić go przed wilgocią, a co za tym idzie także przed infekcjami.

Artykuły higieniczne dla seniorów z nietrzymaniem moczu

Jeśli opiekujesz się seniorem, który ma problem z nietrzymaniem moczu, prawdopodobnie do głowy od razu przyszły Ci tak zwane pieluchomajtki dla dorosłych. To produkty chłonne, które wyglądają jak pieluchy. Są jednak dostosowane do potrzeb osób dorosłych. Pieluchomajtki stanowią bardzo chłonne wyroby, które poleca się osobom z silnym nietrzymaniem moczu, a także tym, które są całkowicie unieruchomione. Jest to zatem ostateczność. Jeśli osoba starsza, którą się opiekujesz, nadal jest świadoma, sama wstaje i ubiera się, a także w miarę swobodnie się porusza, możesz skorzystać z innych produktów chłonnych. Idealnym przykładem są majtki chłonne damskie, które wyglądają jak zwykła bielizna, jednak skutecznie chronią przed wilgocią związaną z nietrzymaniem moczu. Senior może założyć je samodzielnie. Jest to produkt, który poleca się nawet osobom z demencją. Jeśli senior cierpi na lekkie nietrzymanie moczu, możliwe jest nawet poradzenie sobie z tym problemem za pomocą wkładek urologicznych. Wystarczy wkleić je w bieliznę osoby starszej. Przy niewielkim nietrzymaniu moczu jest to bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście nietrzymanie moczu stanowi objaw większych problemów, które prawdopodobnie można leczyć. Warto zatem skonsultować je z lekarzem.

Artykuły higieniczne dla seniorów to niezbędna pomoc podczas opieki nad osobą starszą. Warto wiedzieć, że istnieją produkty, które ułatwiają tę ciężką pracę.

Artykuł nie posiada jeszcze ocen i komentarzy

Artykuły blogowe

Na co uważać po cesarskim cięciu?

Organizm kobiety po cesarskim cięciu potrzebuje czasu, by wrócić do pełnej formy. Kobieta, która urodziła dziecko poprzez cesarkę, musi otoczyć samą siebie wyjątkową troską i opieką. Na co uważać po cesarce i jak dojść do siebie po CC? Jak przebiega rekonwalescencja po CC i w jaki sposób komfortowo przeżyć połóg?

na co uważać po cesarce
ćwiczenia po cc - kiedy można zacząć ćwiczyć

Ćwiczenia po CC – kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

Każdej świeżo upieczonej mamie zależy na jak najszybszym powrocie do formy. Ćwiczenia po CC mogą nie tylko wspomóc szybkie dojście do siebie, ale także zapobiec ewentualnym powikłaniom po zabiegu. Pamiętajmy jednak, że każda z nas jest inna i w przypadku każdej kobiety proces rekonwalescencji może przebiegać nieco inaczej. Kiedy można ćwiczyć po cesarce i w jaki sposób wrócić do aktywności po ciąży? Czym kierować się rozpoczynając ćwiczenia na brzuch po cesarce?

Jak spać po cesarce?

Dorosły człowiek przesypia ⅓ swojego życia. Sen jest jednym z kluczowych elementów regeneracji. W ciąży zapewnia nie tylko odpoczynek przyszłej mamie, ale wspiera także prawidłowy rozwój dziecka. Sen po ciąży to jednak zupełnie inna kwestia. Jak spać po cesarce, by sen ten był wartościowy i bezpieczny? Jaka jest najlepsza pozycja do spania po cesarce i w jaki sposób zapewnić sobie komfortową i odprężającą noc?

jak spać po cesarce